Kolejni, po Maksie Cieślaku, polscy twórcy przed szansą wygrania prestiżowego konkursu artystycznego

Firma Henkel po raz 10. ogłasza konkurs Henkel Art.Award. kierowany do twórców z 23 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Główną nagrodą przyznawaną we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria oraz Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig – MUMOK jest czek na 7 tysięcy Euro oraz indywidualne wystawy – w wiedeńskim MUMOK oraz w kraju ojczystym laureata. W 2010 roku po raz pierwszy zwycięzcą konkursu został Polak – Maks Cieślak.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie czekają na innowacyjne prace artystów w wieku 18-40 lat zgłaszane w jednej w pięciu dziedzin: malarstwa, rysunku, fotografii, wideo i instalacji. W konkursie nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a czas na przygotowanie i przesłanie zgłoszeń mija 10 czerwca.

W etapie krajowym Henkel Art.Award. 2011 organizowanym przez Henkel Polska prace artystów oceniać będą członkowie niezależnego jury, które wyłoni jednego finalistę. Aplikacja polskiego laureata, podobnie jak finałowe zgłoszenia z pozostałych krajów, zostanie wysłana do Wiednia, gdzie latem zbierze się międzynarodowe jury, aby wyselekcjonować pięciu artystów, którzy przejdą do finału i będą walczyć o nagrodę główną. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie 2011 r.

Tegoroczny polski finalista konkursu, niezależnie od wyniku w etapie międzynarodowym, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. „Zapraszamy wszystkich artystów zainteresowanych zaprezentowaniem swojej twórczości. Czekamy na innowacyjne prace i trzymamy kciuki, aby śladem Maksa Cieślaka, kolejny polski młody twórca otrzymał szansę organizacji wystawy indywidualnej w prestiżowym muzeum MUMOK – mówi Dorota Strosznajder, koordynatorka konkursu z ramienia Henkel Polska.

Organizatorzy proszą o nie nadsyłanie oryginałów prac. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.henkel.pl. Dodatkowe pytania dotyczące konkursu można kierować na adres haa@solskibm.pl.

Tegoroczna edycja konkursu – szczegóły organizacyjne

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
– Życiorys oraz podsumowanie kariery artystycznej, w tym edukacja i wystawy (w języku angielskim lub niemieckim)
– 5 – 10 reprodukcji prac – nie oryginałów!
– zgłoszenia z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii muszą być przesłane w postaci zdjęć, teczek lub katalogów artystycznych (ich maksymalny format to A3), organizatorzy nie przyjmują zgłoszeń z tego zakresu w postaci CD lub DVD,
– zgłoszenia z dziedzin wideo i instalacji mogą być przesłane wyłącznie w formie płyt DVD i mogą trwać maksymalnie 10 minut.

Pozostałe informacje:
– Wszystkie prace powinny być stworzone po 1 stycznia 2008 roku.
– Obowiązuje limit wieku 18 – 40 lat (artysta nie może mieć ukończonych 40 lat do czasu gali w listopadzie 2011 roku).
– Prace mogą zgłaszać artyści z następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Kazachstan, Kosowo, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina oraz Węgry.

Zgłoszenia do konkursu Henkel Art.Award. 2011 przyjmowane są do 10 czerwca 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem:
Henkel Art.Award. 2011
Solski Burson-Marsteller Sp. z o. o.
Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa

***

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia 48 tysięcy pracowników. W 2010 roku wartość sprzedaży wyniosła 15,1 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 1,86 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane Henkla wchodzą w skład najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX a sama spółka jest ujmowana w rankingu Fortune Global 500.

Dodaj komentarz