Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”

Już 25-26 października 2010 odbędzie się VI edycja Festiwalu Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”.

W to wyjątkowe na polskiej scenie kulturalnej przedsięwzięcie wpisuje się również Konkurs na Interpretację Piosenek artysty, którego wspominamy. VI edycja Festiwalu będzie poświęcona satyrykowi i poecie piosenki Jonaszowi Kofcie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 4 etapach:

I etap: Preeliminacje Konkursu na Interpretację Piosenek Jonasza Kofty
Komisja Kwalifikacyjna na podstawie przesłanych zgłoszeń dokonuje kwalifikacji do II etapu Konkursu. Kartę uczestnika z nagraniem audio lub audio-video należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 18 października 2010 r. Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Przesłuchań – zostanie ogłoszona przez organizatora konkursu do dnia 21 października 2010 r. na stronie internetowej Festiwalu www.pejzazbezciebie.pl.

II i III etap konkursu – Przesłuchania i Przegląd Konkursowy – odbędą się 25 października 2010 r. w Bydgoszczy.

IV etap to Koncert Galowy „Pejzaż bez Ciebie – Jonasz Kofta” Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich.

Laureat Konkursu na Interpretację Piosenek Jonasza Kofty otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20.000,00 złotych oraz nagrodę w postaci występu w Koncercie Galowym, w dniu 26 października 2010 r. w sali koncertowej Opery Nova przy ul. Focha 5 w Bydgoszczy.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia: profesjonaliści, aktorzy, wokaliści, studenci szkół teatralnych i muzycznych, adepci teatrów państwowych i prywatnych oraz amatorzy – soliści, grupy wokalne, zespoły.

W pierwszej edycji konkursu na interpretację piosenek Krzysztofa Klenczona laureatem został Wacław Węgrzyn z Bydgoszczy. W konkursie na wykonanie piosenki Mieczysława Fogga zwyciężyła Ada Bujak z Krakowa, w konkursie poświęconym Annie Jantar wygrała Małgorzata Szarek. Dwa lata temu nagrodę za interpretację piosenek Grzegorza Ciechowskiego wywalczył zespół CZAQU.

Laureatem zeszłorocznej edycji Festiwalu, podczas której wspominaliśmy Czesława Niemena, został Michał Kaczmarek.

Organizatorem Konkursu jest SOS MUSIC Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła Spółka Jawna – pomysłodawca i producent festiwalu.

Partnerami Festiwalu są Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Regulamin i karta uczestnika konkursu dostępne są na stronie konkursu: http://www.pejzazbezciebie.pl/

Dodatkowych informacji udziela SOS MUSIC, konkurs@pejzazbezciebie.pl

Dodaj komentarz