VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych – trwa nabór filmów!

Już po raz szósty odbywa się Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych, który prezentuje amatorską twórczość filmową młodzieży do lat 18.

Uczestnicy, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, będą mieli okazję zobaczyć swój film na wielkim ekranie, a filmy zostaną ocenione przez profesjonalne jury.

W tym roku pojawiło się kilka zmian w regulaminie – można zgłaszać wyłącznie filmy dokumentalne oraz reportaże.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć sporo atrakcyjnych działań: koncerty, warsztaty reżyserskie, scenariuszowe, charakteryzacji, operatorskie oraz projekcje najlepszych filmów z poprzednich lat.

Młodzi filmowcy (do lat 18) mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy do dnia 15 lutego 2013 na adres biura Organizatora (04-770 Warszawa, ul. Jeżynowa 9A). Spośród nadesłanych prac Rada Programowa wyłoni 12 najlepszych filmów, które zostaną pokazane na uroczystej gali w dniu 27 marca 2013 w kinie Praha na warszawskiej Pradze Północ.

Uczestnicy będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną Magazynu Ekspres Reporterów (emisja filmu w TVP2, nagrodę publiczności i nagrodę internautów). Pula nagród przekroczy kwotę 12 tys. złotych.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.ffm.org.pl
FB: www.facebook.com/festiwalfilmow

Organizator: Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci (www.serduszko.org.pl)

Kontakt:
Jarosław Adamczuk, tel. 504 30 30 80, j.adamczuk@serduszko.org.pl
Astrid Stafiej, tel. 533 012 160, a.stafiej@serduszko.org.pl

Dodaj komentarz